Ostatní služby

Renovace historických vozidel

 

 

Montáž hydraulických ruk

V návaznosti na výrobu nosiče kontejneru je i montáž hydraulických ruk jak nových ,tak i starších, repasovaných nebo demontovaných z podvozku. Co se týká nových hydraulických ruk zabýváme se dodáním a montáží hydraulických ruk značky Fassi. Při montáži hydraulických ruk dbáme na to, aby jsme dokázali kvalitně a dobře spojit hydraulickou ruku s podvozkem vozidla, což je nejdůležitější pro následný bezproblémový provoz vozidla a hydraulické ruky. Především dbáme na kvalitu použitého materiálu, zpracování, váhové rozložení a umístění hydraulické ruky a podvozku. Po montáži provedeme kompletní zápis do TP pro následné přihlášení.

Katalogy hydraulických ruk Fassi
Hydraulické ruky Micro Extra CE
Hydraulické ruky F50A
Hydraulické ruky F65A
Hydraulické ruky F80A

Montáž hydraulických čel

Okrajově se zabýváme i demontáží a zpětnou montáží hydraulických čel z vozidel. Po montáži provedeme kompletní zápis do TP pro následné přihlášení.

Zvyšování celkové váhy vozidel

U některých vozidel kategorie N2 je při prodeji vozidel snížena celková hmotnost vozidla, kterou ve spolupráci s výrobcem vozidla jsme schopni změnit(zvýšit) na původní, na kterou bylo vozidlo homologováno. Při vystavení povolení od výrobce provedeme kontrolu, případně opravu a úpravu vozidla tak, aby odpovídalo stanoveným podmínkám a provedeme zápis do TP pro následné přihlášení.

Zkracování rozvorů vozidel

V návaznosti na výrobu a montáž nosiče kontejneru se dostáváme do problému, že starší vozidla, na které se následně montují nástavby, jsou především skříně nebo valníky, což znamená co největší rozvor tak, aby byla plocha skříně nebo valníku co největší. Nosiče kontejnerů to nepotřebují, proto se musí zkracovat rozvor. Skoro všechny starší vozidla umožňují posunutí zadní nápravy dopředu a zkrácení rozvoru na požadovaný rozvor, který určí výrobce vozidla. Co to obnáší – komletně rozebrat celé vozidlo v rámové části za kabinou, demontovat nápravu, odnýtovat příčky, zkrátit a vyvážit kardany, nýtované spoje nahradit šroubovými. Zkracujeme rozvory jak u náprav s listovými pery, tak i u vzduchového odpružení ( o něco složitější). Po ukončení prací se vozidlo zváží a změří. Změněné údaje se zapíšou do TP pro pozdější registraci.

Montáž dodatečného vzduchového odpružení

V poslední době hodně pracujeme na montáži dodatečného vzduchového odpružení zadních náprav vozidel kategorie N1 do 3,5 t což jsou hlavně dodávky. Mezi nápravu a rám se vkládají vzduchové vaky, které umožňují využití tlumení vzduchovým měchem. Zkvalitní se jízdní vlastnosti vozidla a odlehčí opotřebení podvozku (hlavně per a závěsů).

Montáž tažného zařízení

Dále montujeme tažné závěsy pro osobní, dodávkové i nákladní vozidla jak ISO50 (A50X), tak i čep 40,  hlavně vozidla kategorie N2. Po ukončení zvážíme a změříme vozidlo a zapíšeme změny do TP pro následnou registraci.

Opravy vozidel

Provádíme kompletní GO nákladních vozidel, opravy silničních motorových vozidel především nákladních N2,  ale dokážeme i dodávky a osobní dle dohody – karosářské a lakýrnické práce, opravy motoru, podvozků, přípravy vozidel na STK a provední STK.

Prodej vozidel

Naše firma se specializuje na prodej nákladních vozidel a dodávkových jak nových, tak i starších, ale hlavně prodej vozidel s nosiči kontejnerů naší produkce.

Výroba hydraulických hadic

Vyrábíme hydraulické hadice. Na skladu držíme široký sortiment hadicoviny a koncovek. Jsme schopni vyrobit jakoukoliv hadici od průměru 8 až 32.

Čerpací stanice LPG

Zabýváme se prodejem LPG(Autoplyn) od roku 2005. Nakupujeme  a následně prodáváme našim zákazníkům kvalitní český plyn.

Výroba kontejnerů

Zabýváme se i výrobou kontejnerů. Snažíme se vyrobit kontejner dle požadavků zákazníka, co se týká rozměrů a skladby materiálu.

Zveřejnil

Firma Mika Auto-cont vznikla v roce 1991. Hlavní programem je výroba, montáž a následný prodej hákového kontejnerového natahovacího zařízení pro vozidla kategorie N1 (do 3500kg) a N2 (do 12000kg), autopůjčovna a pneuservis.

Komentáře uzavřeny